Aquajet Cięcie Wodą Numer Telefonu+48 792 48 48 48, 515 081 392 Aquajet Cięcie metalu mapaZawiść ul. Odrodzenia Polski 23a, 46-034 Aquajet Cięcie Stali emailbiuro@aquajet24.pl

Cięcie aluminium

Cięcie aluminium wodą

Aluminium to drugi po żelazie najczęściej wykorzystywany metal na rynku przemysłowym. Ten niezwykle popularny materiał może pochwalić się stosunkowo niewielkim ciężarem oraz blisko trzykrotnie mniejszą od wskazanego już żelaza gęstością. Charakteryzuje się odpornością na korozję, doskonałym przewodnictwem ciepła oraz elektryczności, a także niebywałą łatwością produkcji. Nic więc dziwnego, że aluminium znalazło zastosowanie w praktycznie każdej dziedzinie gospodarki – począwszy od przemysłu budowlanego, poprzez chemiczny, a skończywszy na przemyśle motoryzacyjnym. Cięcie aluminium może odbywać się na wiele sposobów, jednak wykorzystana przez nas technika cięcie aluminium wodą to jedna z niewielu dostępnych na rynku metod obróbki, która nie prowadzi do zmian metalurgicznych surowca.  

Cięcie aluminium opole – zalety obróbki strumieniowo-ściernej 

Cięcie aluminium wodą nie usztywnia materiału wzdłuż brzegu cięcia, a tym samym w żaden sposób nie wpływa na jego konstrukcję – zarówno zewnętrzną jak i wewnętrzną. Zastosowanie specjalistycznego sprzętu do obróbki strumieniowo-ściernej gwarantuje maksymalną precyzję dezintegracji aluminium. Niezależnie od dodatków stopowych, cięcie wodą nie zmienia wartości mechanicznych (właściwości fizycznych czy chemicznych) obrabianego surowca. Abrasive waterjet doskonale sprawdzi się w przypadku cięcia każdego rodzaju metalu. 

Cięcie aluminium Opole prowadzi do powstania gładkiej, a zarazem jednolitej powierzchni. Proces nie wymaga stosowania dodatkowej wtórnej obróbki wykończeniowej. 

Aquajet Wycinanie wodą

Zainteresowany współpracą z nami?

Nie zwlekaj, zamów wycenę już dziś i poznaj najlepszą ofertę cięcia wodą dla twojego zlecenia.

Zamów wycenę